NANOKAR
(+90) 216 526 04 90
Pendik / İstanbul
info@nanokar.com

BlogNANOMALZEME KİMYASAL TESTİ

22 Eylül 2023by admin
NANOMALZEME KİMYASAL TESTİ

Nanomalzemeler ve yeni tasarlanmış nanoteknoloji, çeşitli endüstrilerdeki ve tüketici ürünlerindeki uygulamalarda kullanıldığında yaşam kalitesini iyileştirmek için büyük bir potansiyel sunar.

Nanomalzeme ürünlerinizin tüm potansiyelini gerçekleştirmek için, bu malzemelerin benzersiz özelliklerini anlamak ve insan sağlığı ve çevre için potansiyel güvenlik veya risk endişelerini ele almak hayati önem taşır.

Kapsamlı nanomalzemelerimiz ve nanoteknoloji yeteneklerimiz klinik öncesi çalışma tasarımı, düzenleyici işler ve irtibat, toksikoloji, epidemiyoloji ve risk değerlendirmesini içerir. Nanomalzemeleri benzersiz kılan özelliklerin (ör.Boyut, göreceli yüzey alanı, kimya ve işlevsellik) beklenmedik biyolojik sonuçlar ve toksisite ile ilişkili olup olmadığı gibi temel sorunları çözmenize yardımcı olabiliriz. Uzmanlığımızla, ürününüzü anlamanıza ve olası sağlık veya çevresel etkileri değerlendirmenize yardımcı oluyoruz.

Nanomalzeme Tozu’nda bilim adamlarımız, gelişen ulusal veya uluslararası düzenleyici gereklilikleri karşılamak için ihtiyaç duyduğunuz kimyasal ve fiziksel testleri de sağlar. Ekibimiz, ürünlerinizi parçacık boyutu, morfoloji, dağılım, tekdüzelik ve optik ve fiziksel özelliklerin kritik özelliklerini kapsayan nano ölçekli analizlerle karakterize eder.

Nanomalzeme Tozu ile ortağınız olarak inovasyon, üretim veya düzenleyici sunumunuzu ilerletmek için ihtiyaç duyduğunuz kimyasal, fiziksel, toksikoloji, risk değerlendirme verilerini ve düzenleyici desteği sağlayabiliriz. Uzmanlığımız kozmetik, polimer kompozitler, ilaç, tekstil, elektronik ve böcek öldürücüler veya boyalar gibi özel kimyasallar gibi çeşitli sektörleri kapsamaktadır.

  • Tekstil-Konfeksiyon ve tekstil ürünlerinde nanomalzemeler, antimikrobiyal, yanıcılık direnci, koku salınımı, nem yönetimi, büzülme direnci, leke direnci, statik koruma, UV koruması, su geçirmezlik ve kırışıklık direnci gibi performansı artırmak veya fonksiyonel özellikleri iyileştirmek için kullanılır.
  • Farmasötikler-Farmasötik formülasyonlar, farmasötik aktif bileşenler (API) için potansiyel olarak iyileştirilmiş biyoyararlanım elde etmenin bir yolu olarak nanoenkapsülasyonu kullanır.
  • Gıda ve Beslenme-Nanoteknoloji, besin ve biyoaktif emilim ve dağıtım sistemleri, içerik işlevselliği, iyileştirilmiş renkler ve tatlar, mikrobiyal, alerjen ve diğer kirleticilerin tespiti ve kontrolü ve gıda paketleme özellikleri ve performansı dahil olmak üzere gıda sektörünü birçok yönden etkiler.
  • Kozmetikler-Kozmetikler, ‘kusursuz’ veya ‘parlaklaştırılmış’ bir görünüm vermek için nanosize polimer varlıkları veya silika parçacıklarını dahil ederek optik etkiler elde etmek üzere geliştirilmiştir. Nanolipozomlar teknolojisi, bir koku veya nemlendiricinin kontrollü bir şekilde salınmasına yardımcı olabilir ve bazı durumlarda ürün stabilitesini artırmaya yardımcı olabilir. Düzenleyici gereklilikler, bu ürünlerdeki nanosize edilmiş bileşenlerin karakterize edilmesine duyulan ihtiyacı artırmaktadır.
  • Özel kimyasallar-Böcek öldürücüler gibi özel kimyasallar, ürünlere işlevsel bir fayda sağlamak için giderek artan bir şekilde nanosize sistemler içermektedir. Nanoenkapsüllenmiş aktif bileşenlere sahip formülasyonlar, zaman içinde daha hedefli veya kontrollü bir salım potansiyeline sahiptir.
  • Kauçuklar, plastikler ve kompozit malzemeler – Bu malzemelerin fiziksel ve mekanik performansı, çok ince elementel karbon tüpleri olan karbon nanotüpler gibi nanoteknolojilerin eklenmesiyle geliştirilmektedir (tek bir insan saçı kalınlığının yaklaşık 1/100000’i).
  • Elektronik-Elektronikte kullanılan malzeme ve bileşenlerin elektronik ve optik özelliklerinin iyileştirilmesi, grafen gibi nanomalzemelerin kullanılmasıyla araştırılmaktadır. Uygulamalar arasında piller, elektrotlar ve şeffaf iletken filmler bulunur.

Dünyanın önde gelen kuruluşlarından bazılarıyla çalışma konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahip olarak, maruziyeti değerlendirmenize ve nanomalzemelerinizle ilişkili riskleri en aza indirmenize yardımcı olmak için bize güvenebilirsin.

WhatsApp
Gönder