NANOKAR
(+90) 216 526 04 90
Pendik / İstanbul
info@nanokar.com

Antimikrobiyal Teknoloji

Antimikrobiyal terimi, bakteriler ve küfler gibi mikropların varlığını azaltma gücüne sahip maddeleri tanımlamak için kullanılır.

ANTİMİKROBİYAL TEKNOLOJİ NASIL ÇALIŞIR ?

Üretim süreci sırasında eklenen antimikrobiyal katkılarımız, bulaşıcı her mikrop üzerinde kimyasal ya da mekanik anlamda olumsuz etkide bulunarak ölmelerine yol açar.

ANTİMİKROBİYAL TEKNOLOJİNİN YARARLARI

 • Bakteriler %99.99’a varan oranlarda azalır
 • Küfe karşı kendini kanıtlamıştır
 • Virüslere karşı etkilidir
 • Çapraz bulaşmayı azaltır
 • Daha uzun süre taze kalır
 • İşlevsel kullanım ömrü uzar
 • Hijyenik olarak temiz tutmak kolaylaşır
 • Çok sayıdaki ortamlarda güvenle kullanılabilir

Antimikrobiyal Çözümler

Nanokar® istenilen bir malzemeyi uluslar arası standartlara uygun antimikrobiyal yapabilir.

Antimikrobiyal Boya

Nanokar® katkıları içeren boyaların bakteri büyümesini 10 yıl süreyle engellediği bağımsız laboratuvarlarda kanıtlanmıştır. Bununla beraber katkılı ürünlerin siyah küf ve mantara karşı da sürekli koruma sağladığı görülmüştür.

Birçok durumda uzun süreli bir antimikrobiyal etki sağlamak için katkıyı boyaya direk olarak karıştırmak dahi yeterli olmaktadır. Benzer şekilde çoğu kaplamalar için de çözümler mevcuttur.

ÜRÜN ADI KULLANIM ORANI
NANOKAR  ®  PaintSilver %1
Antimikrobiyal Jel ve Sıvı Kaplamalar

Jel ve sıvı kaplamalar için de katkılarımız mevcuttur. Bu ürünlerimiz en çok yüzme havuzu astar boyalarında, otomobil derilerinde ve ısıtma, soğutma ve havalandırma (HVAC) uygulamalarında kullanılmaktadır.

Şeffaf antimikrobiyal kaplamaları sayesinde soğutma kuleleri, klima sistemleri gibi HVAC birimlerinde oluşabilen inatçı biyofilm oluşumlarını engellemek mümkün olmaktadır.

ÜRÜN ADI KULLANIM ORANI
NANOKAR  ®  Silver Liquid %2
Antimikrobiyal Toz

Bütün RAL renkleri, parlak veya mat şeklindeki toz kaplamalarımız aynı zamanda hali hazırdaki bir kaplama ile de eşleştirilebilir. Antimikrobiyal toz kaplamalarımız konvansiyonel ekipmanlar kullanılarak uygulanmaktadır ve herhangi bir proses değişikliği gerektirmez.

Geçiş kolaylığı ve makul fiyatlarımız sayesinde, asgari bir çabayla ürününüze antimikrobiyal bir dokunuş ekleyebilirsiniz. Hava basıncı düzenleyicisi, aydınlatma, yatak çerçevesi ve yataklı sedye gibi toz kaplamalı sağlık ürünleri genellikle rutin temizlik sırasında gözden kaçırılabilir. Gümüş iyonun antimikrobiyal özellikleri sayesinde enfeksiyona sebep olan MRSA, E.Coli ve Salmonella gibi bakterilere karşı kaplamalarınız ömürlük bir korumaya sahip olacaktır.

ÜRÜN ADI KULLANIM ORANI
NANOKAR  ®  ZeoSilver

NANOKAR  ®  NanoSilver

%1

%0,05

Antimikrobiyal Seramik ve Karolar

Islak zemine sahip ortak kullanım alanları olan tuvaletler, lavabolar, klozet ve buralarda kullanılan diğer gereçler bakteri üremesi için çok uygun bir ortam oluşturmaktadır ve hastalıklara hatta bazen salgınlara yol açmaktadır.   Geliştirilen antibakteriyel malzeme bu gibi ortamlarda kullanılan ürünlerin üretimi aşamasında yapısına, sır, toz boya, v.b., katılarak son kullanıldığı yerlerde hastalık yapıcı mikroorganizmaların oluşmasına engel olmaktadır.

ÜRÜN ADI KULLANIM ORANI
NANOKAR  ®  CeraSilver %1
Antimikrobiyal Medikal Malzemeler

Yanık ve yara bakım tedavilerinde  yara kapatma ve pansuman amaçlı  kullanılan sargı bezleri yüksek oranlarda enfeksiyon riskine sahiptir. Özellikle açık yaraların pansumanında %1-3 oranında antimikrobiyal toz emdirilerek hazırlanan sargı bezlerinin kullanılması enfeksiyon riskini ortadan kaldırabilecek özelliğe sahiptir.

ÜRÜN ADI KULLANIM ORANI
NANOKAR  ®  Silver İon %0,5
Antimikrobiyal Parkeler

Evlerimizi süsleyen ve vazgeçilmezi olan parke günümüz teknolojisi ile Nanokar katkıları ile antibakteriyel hale gelebilmektedir. Uzun vadeli kullandığımız ve hijyene gereksinim olan parkeler Nanokar®   Pure Silver Antimikrobiyal ile antibakteriyel olabilmektedir. Parke yüzeylerinde ki bakteri kirliliği önlenebilmektedir.

ÜRÜN ADI KULLANIM ORANI
NANOKAR  ®  SilverTextile %1
Antimikrobiyal Kaplamalar

Nanokar® kaplama ve membran filmleri dokunmatik ekranlardan, klavyelere, mobilyadan, yer kaplamalarına kadar geniş ölçekte üründe kullanılmaktadır. Sert kaplamada antimikrobiyal katkı kullanılması filmin ve kaplamanın kimyasal direnç, çözücü uyumluluğu ve UV kürleme mürekkepleri gibi orjinal özelliklerini korunurken ömürlük bir koruma sağlamaktadır.

ÜRÜN ADI KULLANIM ORANI
NANOKAR  ®  ZeoSilver

NANOKAR  ®  NanoSilver

NANOKAR  ®  MetaSilver

%1

%0,05

%2,5

,Gümüş İon  Antibakteriyel Kaplama

 • TiO2 Antibakteriyel Kaplama
 • Negatif İyon Kaplama
 • Anti Korozyon Kaplama
 • Koruyucu Kaplamalar
 • Elektronik iletkenlik
 • Antibakteriyel Filtre Çalışmaları
 • Antibakteriyel Seramik Üretimi
 • Antibakteriyel Plastik Katkıları
 • Su ve Yağ İtici Kaplamalar
Antimikrobiyal Polimer Masterbatch

Nanokar®  antimikrobiyal masterbatch neredeyse tüm polimerlerle uyumludur.

Düşük katkı oranlarında bakterilere, biyofilme, mantara ve küfe karşı mükemmel koruma sağlar.  Malzemenin fiziksel özelliklerine herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır ve eklendiği ürünün kullanım süresi boyunca etkin kalır.

ÜRÜN ADI KULLANIM ORANI
NANOKAR  ®  Bac PP-MF

NANOKAR  ®  Bac PE-MF

NANOKAR  ®  Bac EVA-MF

NANOKAR  ®  Bac PS-MF

NANOKAR  ®  Bac ABS-MF

NANOKAR  ®  Bac SAN-MF

NANOKAR  ®  Bac PVC-MF

NANOKAR  ®  Bac TPU-MF

NANOKAR  ®  Bac PU-MF

NANOKAR  ®  Bac PA-MF

NANOKAR  ®  Bac PBT-MF

NANOKAR  ®  Bac PET-MF

%2,5

%2,5

%2,5

%2,5

%2,5

%2,5

%2,5

%2,5

%2,5

%2,5

%2,5

%2,5

WhatsApp
Gönder