NANOKAR
(+90) 216 526 04 90
Pendik / İstanbul
info@nanokar.com

BlogALÜMİNYUM OKSİT NANOPARTİKÜLLERİ

22 Eylül 2023by admin
ALÜMİNYUM OKSİT NANOPARTİKÜLLERİ
Alüminyum Oksit, Al 2 O 3 kimyasal formülüne sahip Alüminyum metal ve Oksijenden oluşan kimyasal bir bileşiktir. Alüminyum Oksit genellikle alümina olarak adlandırılır. Bu bileşik suda çözünmez ve alüminyum metal üretmek için kullanımında, sertliği nedeniyle aşındırıcı ve yüksek erime noktası nedeniyle refrakter bir malzeme olarak önemlidir.
Alfa fazlı alüminyum oksit nanopartiküllerinden, doğal olarak oluşan alüminyum oksit veya korundum formundan, yakut ve safirlerin çekirdek mineralinden oluşan beyaz bir toz. Alfa alüminyum oksit nanopowder parçacıkları, uygulamaya, saflık standartlarına ve kaplamalara bağlı olarak tipik olarak 40 nm ila 10um arasında değişir.
Şu anda mühendisler ve fizikçiler tarafından araştırılmakta olan birçok bilinen ve potansiyel alüminyum oksit nanopowder uygulaması vardır; Bu uygulamalar, projeniz için en iyi partikül fazı ve boyutu ve diğer bilgiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için iletişime geçebilirsiniz nanomaterialpowder.com
Alüminyum Oksit (Al2O3) Nanopowder Uygulamaları
  • Seramik. Genellikle oksit seramiklerin en güçlüsü olarak kabul edilen alfa alüminyum oksit, sayısız gelişmiş seramik malzemenin ve seramik bazlı uygulamaların üretiminde kritik bir rol oynar. Nanopowder formundaki malzemenin benzersiz özellikleri, halihazırda popüler olan malzemeye ek kapılar açar.
  • Nanokompozitler. Alfa alüminyum oksit nanopowder’ın özellikleri, onu herhangi bir sayıda amaç için nanokompozitlerde popüler bir çekirdek ve dolgu malzemesi yapar. Özellikle, benzersiz ısı transfer özellikleri, oldukça düşük sürtünme, çok yönlü yapısı ve genel sağlamlığı onu oldukça değerli kılar.
  • Katalizör desteği. Şu anda nanoparçacık formunda alfa fazlı alüminanın ek uygulamalarını araştıran araştırmalarla, herhangi bir sayıda katalitik işlemde çok önemli bir malzeme.
  • Biyomalzemeler. Düşük sürtünme ve yüksek biyouyumluluk, gelişmiş implantların üretimi, kardiyovasküler uygulamalar vb.Dahil olmak üzere sayısız biyomalzemenin üretiminde alfa alüminyum oksit nanopowder’ı özel bir değer haline getirir. Bu özellikler onu önemli tıbbi araştırmalara konu ediyor.
  • Isı transfer sıvıları. Birçok nanomalzemede olduğu gibi, alfa fazlı alümina nanopowder, benzersiz özelliklere sahip sıvıların üretilmesindeki potansiyel uygulamalarına ilgi artışı görmüştür. Özellikle, gelişmiş ısı transfer sıvılarının üretiminde ideal bir bileşen olarak görülüyor.
  • Aşınmaya dayanıklı katkı maddeleri. Olağanüstü dayanıklılıkla birleştirilen düşük sürtünme, alfa fazlı alüminyum oksit nanopowder’ı, tipik olarak büyük bir aşınma direnci artışı sağladığı için herhangi bir sayıda kompozit için tercih edilen bir katkı maddesi yapar. Nanopowder’ın doğası, onu aşınmaya dayanıklı kaplamaların oluşturulması için ve nano ölçekli olmayan malzemelerin ilavelerinin verimsiz olabileceği bir katkı maddesi olarak ideal kılar.
WhatsApp
Gönder