NANOKAR
(+90) 216 526 04 90
Pendik / İstanbul
info@nanokar.com

BlogNano Demir Nedir?

15 Eylül 2023by admin
Nano Demir Nedir?

Üretim süreci

Demir Nano parçacığı lazer buharlaştırma işlemi ile üretilir. Kullanılan hammadde yüksek saflıkta demirdir. Bu işlem, yüksek saflıkta, küçük partikül boyutunda, yüksek aktif Demir Nano partikülünü büyük miktarda ve düşük maliyetle yapmamızı sağlar.

Uygulamalar

Manyetik sıvı – Demir, kobalt, nikel ve alaşım Nano parçacığından yapılmış manyetik sıvı mükemmel özellikler sağlar, bunlar sızdırmazlık şok emilimi, tıbbi ekipman, akustik ayarlama, optik ekran vb.

Manyetik-iletken boyut – Demir Nano partikülünün yüksek doygunluk manyetizasyonu ve yüksek manyetik endüktivitesinin avantajları ile manyetik iletken boyut yapılabilir, ince manyetik kafanın bağlanma yapısı için kullanılır.

Mikrodalga soğurucu malzemeler – Metal Nano parçacığının elektromanyetik dalgaya karşı özel soğurma yeteneği vardır. Demir, kobalt Çinko oksit parçacıkları ve karbon paketi parçacıkları, askeri yüksek performanslı milimetre dalgalı görünmez malzemeler, görünür ışık-kızılötesi görünmez malzemeler ve yapısal tip görünmez ve mobil radyasyon koruyucu malzemeler olarak kullanılabilir.

İnce manyetik kafanın bağlayıcı yapısı için kullanılır.

 

Yüksek performanslı manyetik kayıt materyalleri – Yüksek zorlayıcılık, yüksek doygunluk manyetizasyon yoğunluğu (1477 km2 / kg’a kadar), sinyal-gürültü oranı ve iyi oksidasyon direnci gibi avantajları ile bant, büyük kapasiteli sabit disk performansını önemli ölçüde artırır ve yumuşak disk.

WhatsApp
Gönder