NANOKAR
(+90) 216 526 04 90
Pendik / İstanbul
info@nanokar.com

BlogNANO BİZMUT

22 Eylül 2023by admin
NANO BİZMUT

Çapı 100 nm’nin altında olan neredeyse küresel bizmut parçacıklarından oluşan koyu gri veya siyah bir toz olan bizmut tozları, imalat, metalurji ve sayısız özel uygulama dahil olmak üzere çeşitli alanlarda kullanım görmektedir.

 

Bisthmuth (Bi ) Nanopowder Uygulamaları

Yağlayıcı katkı maddesi. Bizmut, belirli bir bileşiğe toksisite veya başka tehlikeler getirmeden etkili bir şekilde çalışan endüstriyel yağlamalar için popüler bir katkı maddesi olmaya devam etmektedir.

Nükleer ısı transferi. Bizmut nanopartiküllerinde bulunan manyetik, termal ve diğer özelliklerin benzersiz karışımı, bu tozu nükleer reaktörler için en uygun ısı transfer ortamı haline getirir—yalnızca en uygun malzemelere güvenilebilecek bir rol. Bu alandaki potansiyelin bir kanıtı olarak, daha etkileyici bir uygulama bulmak zor.

Tıbbi görüntüleme ajanı. Bizmut nanopowder, tıbbi görüntüleme ve belirli kanser tedavisi biçimleri için etkili bir kontrast madde görevi görür ve onu orada daha yoğun araştırılan nanopartiküllerden biri yapar. Şu anda daha fazla tıbbi uygulama araştırılıyor ve oldukça umut vaat ediyor.

Metalurji endüstrisi. Bizmut nanopowder, belirli metallerin üretimi ve birleştirilmesi için etkili bir alaşım maddesi olarak hizmet ettiği metalurjide sık kullanım görür.

WhatsApp
Gönder