NANOKAR
(+90) 216 526 04 90
Pendik / İstanbul
info@nanokar.com

BlogNano Nikel Nedir?

15 Eylül 2023by admin
Nano Nikel Nedir?

Üretim süreci

Nikel Nano parçacığı lazer buharlaştırma işlemi ile üretilir. Kullanılan hammadde yüksek saflıkta Nikeldir. Bu proses, yüksek saflıkta, küçük partikül boyutlu, yüksek aktif Nikel Nano partiküllerini büyük miktarda ve düşük maliyetle yapmamızı sağlar.

Uygulamalar

Manyetik sıvı – Demir, kobalt, nikel ve alaşım Nano parçacığından yapılmış manyetik sıvı mükemmel özellikler sağlar, bunlar sızdırmazlık şok emilimi, tıbbi ekipman, akustik ayarlama, optik ekran vb.

Etkili katalizör – Geniş yüzeyi ve yüksek aktivitesi nedeniyle, nikel Nano parçacığı iyi bir katalizör etkisine sahiptir; organik hidrojenasyon reaksiyonu, kuyruk gazı işleme vb. için kullanılabilir.

Etkili karbürant – Nikel Nano partikülünün roketin katı yakıt itici gazına eklenmesi yanma ısısını, yanma verimliliğini ve yanma stabilitesini artırır.

İletken boyut – Elektronik boyut, mikroelektronik endüstrisinde kablolama, paketleme ve bağlantı için yaygın olarak kullanılır; elektronik cihazların küçültülmesinde önemli rol oynar. Nano parçacığın nikel, bakır ve alüminyumdan yapılmış elektronik boyutu iyi bir performansa sahiptir ve devreyi daha da küçültmeye yardımcı olur.

Yüksek performanslı elektrot – Uygun işlemler yoluyla nikel Nano partikülü, deşarj verimliliğini önemli ölçüde artıran büyük yüzey alanına sahip elektrot haline getirilebilir.

Harekete geçirici sinterleme katkı maddesi – Nano parçacığı geniş yüzey ve yüzeysel atom oranına sahip olduğundan, yüksek enerjili durumdadır, düşük sıcaklıkta bile iyi sinterleme kabiliyetine sahiptir, parçacık metalurji ürünlerinin sinterleme sıcaklığını önemli ölçüde düşüren etkili bir sinterleme katkı maddesidir. ve yüksek sıcaklıkta seramik ürünler.

Metal ve demir içermeyen metalin yüzeysel iletken kaplama işlemi – Yüksek aktiviteye sahip yüzeyleri sayesinde alüminyum, bakır ve nikel Nano partikülü, partiküllerin erime noktasının altında oksijensiz koşullarda kaplanabilir. Bu teknoloji, mikroelektronik cihazların imalatında benimsenebilir.

WhatsApp
Gönder