NANOKAR
(+90) 216 526 04 90
Pendik / İstanbul
info@nanokar.com

BlogNano Kobalt Nedir?

15 Eylül 2023by admin
Nano Kobalt Nedir?

Üretim süreci

Kobalt Nano parçacığı lazer buharlaştırma işlemi ile üretilir. Kullanılan hammadde yüksek saflıkta kobalttır. Bu proses, yüksek saflıkta, küçük partikül boyutunda, yüksek aktif Kobalt Nano partikülünü büyük miktarda ve düşük maliyetle yapmamızı sağlar.

Uygulamalar

Manyetik sıvı – Demir, kobalt, nikel ve alaşım Nano parçacığından yapılmış manyetik sıvı mükemmel özellikler sağlar, bunlar sızdırmazlık şok emilimi, tıbbi ekipman, akustik ayarlama, optik ekran vb.

Mikrodalga soğurucu malzemeler – Metal Nano parçacığının elektromanyetik dalgaya karşı özel soğurma yeteneği vardır. Demir, kobalt Çinko oksit parçacıkları ve karbon paketi parçacıkları, askeri yüksek performanslı milimetre dalgalı görünmez malzemeler, görünür ışık-kızılötesi görünmez malzemeler ve yapısal tip görünmez ve mobil radyasyon koruyucu malzemeler olarak kullanılabilir.

Yüksek performanslı manyetik kayıt malzemeleri – Yüksek zorlayıcı, yüksek doygunluk manyetizasyon yoğunluğu (1477 km2 / kg’a kadar), sinyal-gürültü oranı ve iyi oksidasyon direnci gibi avantajları ile, bant, büyük kapasiteli sabit disk performansını önemli ölçüde artırır ve yumuşak disk.

WhatsApp
Gönder