NANOKAR
(+90) 216 526 04 90
Pendik / İstanbul
info@nanokar.com

BlogAltın Nanopartiküller

20 Eylül 2023by admin
Altın Nanopartiküller

Mevcut en eski ve en popüler nanoparçacılardan biri olan altın nanopartiküller estetik değerleri yüzyıllar boyunca kullanılmıştır ve son zamanlarda optik-elektronik özelliklerine yönelik çok çeşitli yüksek teknoloji alanları mevcuttur.

 

Altın nanoparcacığının çok yönlülüğü ve potansiyeli vardır ve her geçen yıl araştırılmış ve daha fazla kullanım alanı gösterilmiştir.

 

NANOKAR, herhangi bir imalat ihtiyacını, araştırma projesini veya başka bir uygulamayı karşılamak için bir dizi altın nanoparçağı satmaktadır. Altın tozu olarak görünen, 50 ila 100 nanometre arasında değişen altın nanoparcacığını sunuyoruz.

 

Altın (Au) Nanoparçacık Uygulamaları

Estetik uygulamalar: Altın, altın tozlarının klasik kullanımı olan altın, sadece beklenen ‘altın’ üretirken çeşitli canlı renkler üretmek için çeşitli katkı ve uygulamalarla manipüle edilebilir.

 

Optik: Altın nanoparçacıkların optik özellikleri, medikal görüntüleme, fotoğrafçılık ve diğer optik / görüntüleme uygulamalarında fayda sağlamaktadır. Kanser teşhisi ve fototerapi tedavisinde altın tozu potansiyelinin araştırılması özellikle ilgi çekici.

 

Elektronik: Altın tozu iletken bileşikler, süspansiyonlar, kaplamalar vb. Üretmek için basit ve etkili bir yöntem sunan sayısız elektronik imalat proseslerinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Altın nanoparçacıkları oldukça hassas üretim proseslerinde özellikle kullanılmaktadır.

WhatsApp
Gönder